O nas

Kariera

W FM WORLD możesz wybrać swoją drogę rozwoju. Masz możliwość rozwijania własnego biznesu, zostając Partnerem Biznesowym lub, jeśli wolisz pracę etatową, postawić na karierę w naszej firmie!

Aktualnie poszukujemy:

Specjalista ds. Analiz i Rozwoju Rynku (język rosyjski) | Miejsce pracy: Wrocław

 Zadania, które na Ciebie czekają:

  • realizowanie strategii związanej z rozwojem rynków wschodnich
  • samodzielne przygotowywanie zestawień i raportów
  • analizowanie efektywności działań promocyjnych i sprzedażowych
  • tłumaczenie tekstów informacyjnych i marketingowych
  • wsparcie działu w ramach realizowanych projektów

Czego oczekujemy:

  • komunikatywnej znajomości języka rosyjskiego
  • wykształcenia wyższego o profilu ekonomicznym
  • doświadczenia w przygotowywaniu raportów, analiz i prognoz
  • bardzo dobrej znajomości Microsoft Excel
  • umiejętności analitycznego myślenia i pracy z dużą ilością danych
  • dokładności i terminowości

Na co możesz liczyć:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bądź inną (do ustalenia)
  • samodzielne stanowisko i możliwość wdrażania własnych pomysłów
  • mnóstwo wyzwań w młodym zespole
  • wysokie rabaty na całą ofertę produktową
  • ubezpieczenie grupowe
  • możliwość pracy zdalnej

Brzmi ciekawie? Na Twoje CV czekamy pod adresem praca@perfumy.fm

Customer Service Specialist | Wroclaw (hybrid way of work)

The successful candidates will be responsible for:

  • supporting for activities in the company's branches located in different parts of the world
  • organizing office operations and procedures in coordination with Head Office and IT department
  • providing general support to customers and Business Partners
  • planning in-house or off-site activities, like parties, celebrations, and conferences
  • providing outstanding customer service to improve customer satisfaction and relationship
  • handle and resolve customer complaints/inquiries via mail or phone in a timely and accurate manner
  • assisting in product purchasing and order fulfillment activities such as taking orders, giving pricing information, determining appropriate shipping methods, routes, and rates, etc.
  • handle emails related to; return material requests, product samples, order referrals, sales promotions, etc.
  • contacting customers regarding contract cancellations to determine the cause and possible corrective measures
  • maintaining a competent understanding of the company’s products and business model
  • coordinating, analyze and improve customer service functions to meet company goals
  • updating website with news, translations, etc
  • the above is not an exhaustive list of duties and you will be expected to perform different tasks as necessitated by your changing role within the organization and the overall business objectives of the organization

Requirements:

  • fuent in English (Knowledge of a not popular foreign language would be an advantage)
  • excellent time management skills and ability to multi-task and prioritize work
  • attention to details and problem-solving skills
  • excellent written and verbal communication skills
  • strong organizational and planning skills in a fast-paced environment
  • a creative mind with an ability to suggest improvements
  • proficiency in MS Office (MS Excel and MS Outlook, in particular)
  • familiarities with email scheduling tools, like Email Scheduler and ZOOM meetings
  • proactiveness
  • sense of humor

What we offer:

  • contract of employment
  • hybrid way of work
  • development of language skills
  • exciting opportunities for career and to develop skills in an international growing company
  • possibility to create new solutions and ideas in our company
  • work with a great and dynamic team
  • discount on company products

If this sounds interesting, apply now: praca@perfumy.fm

Social Media Specialist | Wroclaw (hybrid way of work)

  • building, executing and validating social media strategy for social media platforms (Instagram, Facebook and others) to achieve our business goals
  • taking care of the marketing communication consistency and visual consistency across the channels
  • joing and creating discussions and dialogs on social media
  • building brand awareness and followers acquisition on social media
  • supervising trends and planning content development
  • setting up and reporting general Bmedia metrics

What do you need to get this position:

  • at least 2 years of professional experience in managing social media platforms
  • ability to analyze social media metrics
  • excellent writing skills in English
  • positive work attitude, team player, able to remain motivated under pressure, proactive with “can do” approach

  • flat management structure — we are not a corporation and we don’t want to be
  • work in a team that approaches projects with commitment

Nie znalazłeś odpowiedniej dla siebie oferty? Nic nie szkodzi! Wyślij CV i list motywacyjny na adres: praca@perfumy.fm.